Kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka

babcia

Wielu wnuków, mieszkających na co dzień z dala od babci i dziadka, korzysta co roku z okazji i wysyła swoim dziadkom kartki okolicznościowe z życzeniami. Ostatnio popularne stało się własnoręczne tworzenie takich kartek, dzięki temu mogą być prezentem bardzo osobistym. Motywem przewodnim takich kartek często jest zdjęcie wnuka bądź wnuków.

Z tego pomysłu korzystają głównie rodzice wysyłający kartki w imieniu swoich malutkich dzieci. Przedszkolaki mogą już samodzielnie zrobić kartkę. Takie kartki – w formie laurek, są zawsze mile widziane przez dziadków. Nastolatki zwykle korzystają z dostępnych na rynku gotowych kartek. Wśród kartek dedykowanych na Dzień Babci i Dziadka ciężko znaleźć jakiś jeden przewodni motyw. Są one bardzo różne, jednak najbardziej popularne pozostają te z kwiatami. Kartki takie czasem zawierają już nadrukowane życzenia, czasem trzeba je wpisać samodzielnie. Na wielu z nich można znaleźć gotowe napisy w stylu: „Super Dziadek”, „Kochanej Babci”, „Moja Babcia jest najlepsza”.

Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli jednak w sklepie nie ma kartki, która by się nam podobała, albo chcemy mieć taką zupełnie wyjątkową, możemy pokusić się o własnoręczne jej stworzenie. Możliwości są dwie. Dla tych kreatywnych i posiadających zdolności plastyczne: można wykorzystać kolorowe papiery, bibuły i stworzyć prawdziwe rękodzieło. Dla tych mniej kreatywnych: można wykorzystać programy do tworzenia kartek, za pomocą których stworzymy kartki wyglądające jakby zostały wyprodukowane fabrycznie.