Gdzie kupować kartki okolicznościowe

kartki

Miejsc, w których można znaleźć wiele odpowiednich do różnych okazji kartek pocztowych jest bardzo wiele. Jeśli chodzi o placówki stacjonarne to kartki takie znajdziemy m.in. w księgarniach, sklepach z artykułami papierniczymi, sklepach z pamiątkami, kioskach ruchu, placówkach pocztowych. W internecie mamy te same kategorie sklepów co wyżej oraz kilka dodatkowych opcji: portale skupiające wielu sprzedawców w jednym miejscu, strony internetowe, za pośrednictwem których można nie tylko kupić kartkę, ale także Apartamenty w Sopocie wysłać ją od razu do adresata, portale umożliwiające własnoręczne tworzenie kartek, strony artystów zajmujących się ręcznym wyrobem kartek.

Jak widać na powyższych przykładach internet daje nam bardzo dużo różnych możliwości. Jest to znak naszych czasów – to co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się niemożliwe, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Można za pomocą prostych programów graficznych bądź specjalnych kreatorów stworzyć własną kartkę okolicznościową, która będzie wyglądać jak z fabryki. Natomiast będzie mieć jedną zasadniczą przewagę nad tymi produkowanymi masowo – będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Mamy także możliwość stworzenia kartki zawierającej samodzielnie zrobione zdjęcie, czy to portret czy krajobraz. Dzięki temu kartka taka może być bardzo osobistym prezentem. Ostatnia zaleta własnoręcznie stworzonej kartki – brak jakichkolwiek ograniczeń. Można zrobić kartkę odpowiednią na każdą, nawet najdziwniejszą, okazję. Nie trzeba zatem spędzać wielu godzin na poszukiwaniu kartki odpowiedniej do danej okazji – można z łatwością zrobić ją samemu. Jak widać możliwości zakupu kartek pocztowych jest bardzo wiele. Od nas samych zależy, czy zdecydujemy się na własnoręczne stworzenie tego przedmiotu, czy też zechcemy wybrać jedną z setek tysięcy gotowych.

Internet ma sporą przewagę nad zakupami w sklepach stacjonarnych. Po pierwsze: nie trzeba wychodzić z domu, aby dokonać zakupu. Po drugie: w internecie jest dużo większy wybór niż nawet w najlepiej zaopatrzonym sklepie stacjonarnym. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że koszty wysyłki pojedynczej kartki, przekroczą zapewne jej wartość.